Nors viešoje erdvėje daug kalbama apie bandymus sukčiauti ir išvilioti pinigus iš žmonių ir įmonių, ši tema nepraranda aktualumo, nes sukčių išviliojamos sumos nemažėja. Todėl visiems savo nariams primename, kad:

  • Niekam niekada jokiais būdais (tame tarpe nei telefonu nei el. paštu) neatskleiskite savo internetinės bankininkystės slaptažodžių.
  • Nepasiduokite manipuliacijomis, jei skambinantieji iš nepažįstamų numerių prisistato policijos, mokesčių inspekcijos ar panašių įstaigų atstovais. Taip pat pažymėtina, kad šių ir panašių įstaigų atstovai niekada neprašo prisijungti prie Jūsų internetinės bankininkystės.
  • Jeigu bendraujate su Unijos darbuotoju – atkreipiame dėmesį, kad Unijos darbuotojai niekada neskubins Jūsų kuo greičiau priimti tam tikrą sprendimą ir kažką skubiai padaryti, taip pat niekada neskambins ar kitaip su Jumis bandys susisiekti per „WhatsApp“, „Viber“ ar kitą panašią pokalbių programėlę.
  • Nesiųskite el. paštu ar kitomis elektroninio ryšio priemonėmis konfidencialios informacijos (prisijungimo prie interneto banko slaptažodžių ir panašių duomenų). Suabejoję elektroninės paslaugos ar kompiuterio patikimumu, nutraukite darbą.
  • Pasitarkite su specialistais ar artimaisiais, jei Jums siūlo investuoti į ypatingai pelningą pasiūlymą, kadangi tai gali būti dar vienas būdas išvilioti pinigus.
  • Suabejokite prieš įsigydami daiktą el. parduotuvėje, kurio kaina yra ženkliai mažesnė nei kitose parduotuvėse – pasitikrinkite visą viešai prieinamą informaciją apie pardavėją ir el. parduotuvę.
  • Nespauskite el. paštu ar sms žinutėmis gautų nuorodų, neįsitikinę, kad laukėte pranešimo ar informacijos bei neįvertinę žinutės turinio (atidžiai perskaitykite pranešimo tekstą bei atkreipkite dėmesį į teksto gramatiką ir turinį).
  • Geriau būkite įtarūs negu apgauti.

Jei pastebėjote įtartiną kitų asmenų veiklą ar elgesį siekiant sukčiauti, taip pat jeigu įtariate, jog tapote sukčiavimo auka, informuokite mus nedelsiant +370 5 265 0304 arba [email protected]