Taupyti ir investuoti galima ir nuo vieno euro

Šiais laikais po čiužiniu ar kojinėse pinigai įprastai nebėra laikomi, tačiau santaupos, tiesiog laikomos  banko sąskaitose, ilgainiui taip pat gali prarasti vertę. Taupyti ar investuoti?  Kiekvienam būtina surasti teisingą pinigų taupymo ir investavimo balansą, kas padėtų lengviau išgyventi pasikartojančias krizes ir papildomai uždirbti.

Finansų specialistų teigimu, taupymo būdo ir investicijų krypties pasirinkimas visų pirma priklauso nuo žmogaus supratimo ir domėjimosi investicijų rinka,  turimos santaupų sumos bei  keliamo tikslo.

Taupyti indėlių pagalba

Kaip taupyti ir investuoti? Klasikinė taupymo taisyklė teigia, kad  kas mėnesį  taupymui būtina atidėti apie 15 20 proc. nuo darbo užmokesčio, kol pavyksta sutaupyti 6 9 mėn. atlyginimų sumą, kuri praverčia kaip atsargos pagalvė laikinai netekus  darbo ir nuolatinių pajamų. Statistika rodo, kad per panašų laikotarpį žmonės susiranda naują darbą, o pagalvei juodai dienai sutaupyti bene labiausiai tinka terminuotieji indėliai.

RATO kredito unijos Klientų aptarnavimo skyriaus vadovė Žaneta Baltrušaitytė atkreipia dėmesį, kad taupymui labai tinka ir taupomieji indėliai, kuriuos galima kas mėnesį papildyti tam tikra pinigų suma, o dalį pinigų atsiimti nepraradus palūkanų ir nenutraukus indėlio sutarties. Taupomieji indėliai yra tinkami ir tada, jei norima sutaupyti būsto paskolos pradiniam įnašui, taip pat ir nedideliam pirkiniui, jeigu šią sumą galite sutaupyti per kelis mėnesius. Didesnės vertės pirkiniui, pavyzdžiui, automobiliui, dažniausiai derinamas pradinis gyventojo įnašas ir paskola. Yra pastebėta, kad žmonės daug drausmingiau atlieka savo finansinius įsipareigojimus finansinėms įstaigoms, pavyzdžiui, grąžindami paskolas, nei finansinius įsipareigojimus sau – atsidėti juodai dienai“, – pastebi RATO kredito unijos finansų specialistė.

Prie taupymo produktų reikėtų priskirti investicinio ir gyvybės draudimo įmokas bei investicijas į pensijų fondus. RATO kredito unijos specialistų patarimas – norint taupyti ir investuoti, rekomenduojama rinktis skirtingas finansų įstaigas įvairiems taupymo būdams, nes taip diversifikuojama prisiimama rizika.

Kai sutaupoma pakankamai santaupų „juodai dienai, rekomenduoja ieškoti naujų savo santaupų investicijų krypčių.

Turint saugią santaupų sumą, galima sumažinti kas mėnesį atidedamų lėšų dalį, skirtą saugioms investicijoms terminuotiems indėliams   ir dalį nukreipti į kitas kryptis.

Investuoti į NT

Klasikinė lietuvių mėgstama investavimo kryptis – investicijos į nekilnojamąjį turtą, turint tikslą  uždirbti iš nuomos ar pasikeitus turto vertei. Ši investicija kartais atsiperka per pakankamai trumpą terminą, tačiau siekiant tokio rezultato daug laiko tenka skirti  tinkamo NT objekto paieškoms, rinkos nuomos tendencijų analizei, miesto plėtros ir transporto modernizavimo planams ir pan. Kartais dėl nenumatytų atvejų, pavyzdžiui,  karo Ukrainoje ir atvykusių pabėgėlių į Lietuvą, nuomos verslas gali atrodyti kaip itin pelninga veikla, tačiau realybėje šis verslas, ypač jei juo užsiima žmonės be patirties, turi daug iššūkių. Nuomojant NT būtina visada vertinti galimybes, kad nuomininkai gali nesumokėti už nuomą, gadinti turtą, taip pat būtina nuomojamą turtą nuolat atnaujinti, o tai reikalauja papildomų lėšų”,   tikina Ž.  Baltrušaitytė.

Kitos investicijos

Finansinių investicijų spektras yra labai platus:  akcijos, fondai, obligacijos, kriptovaliutos, sutelktinio finansavimo platformos. Tačiau dalis šių galimybių skirtos labiau patyrusiems investuotojams, taip pat tiems, kurie savo investicijų valdymą nori patikėti profesionaliems valdytojams. 

Šiuo metu bankai, kitos finansų įstaigos daug investuoja ir į tokių klientų, kurie niekada nesusidūrė su investavimu, gerovę. Investuoti galima ir nuo 1 EUR, prisiimant labai nedidelę akcijų ar kitų finansinių priemonių svyravimo riziką. Investavimui palengvinti  kuriami investicijų pradžiamoksliai klientams, mobiliosios programėlės ir kiti įrankiai   viskas tam, kad klientų patirtis būtų kuo geresnė. Šitie sprendimai yra gana patogūs pradedantiesiems investuotojams, todėl vertėtų išdrįsti pabandyti susikurti papildomą pajamų šaltinį. Pagrindinis patarimas   investuokite diversifikuotai, įvertindami rizikos lygį priimant tokius sprendimus, pasitarkite su finansų konsultantais ir nebijokite pabandyti naujovių šitame  besikeičiame finansų pasaulyje ,   pataria RATO kredito unijos Klientų aptarnavimo skyriaus vadovė Ž. Baltrušaitytė. Kiekvienas iš mūsų yra atsakingas už rūpinimąsi savo ilgalaike saugia finansine ateitimi ir, su profesionalų pagalba, galima atsakyti taupyti ar investuoti.

TAUPYKITE SU RATO KREDITO UNIJA!

Dėl išsamesnės informacijos skambinkite tel. +370 5 215 7399. Unijos adresas: J. Jasinskio g. 14A, Vilnius.

RATO kredito unijos sąskaita – saugi vieta asmeninėms ir įmonės lėšoms

Tapti nariu